SHIMANO Yasei LTD, Fishing rod 2.7m / 60g – 120g
318,04$
Quick Overview
Ultimate high-end special rods for targeted fishing for perch, pike perch and pike in the finest Japanese rut design.
Features
Length: 2.70 meters
Casting weight: 60-120 gram
Transport length: 139 centimeters
Parts: 2
Weight: 159 grams
Description
Ultimate high-end special rods for targeted fishing for perch, pike perch and pike in the finest Japanese rut design.
Additional information
| Brand | SHIMANO |
|---|---|
| Delivery Time | AT: 1-2 working days remaining EU: 2-4 working days |
| Warranty | 2 years warranty |
| Rod Length | 2.7m / 8.86ft |
| Length In Meter | 2.7 |
| Castingweight In G / Oz | 60-120g |
| Parts/Sections | 2 |
| No Of Guides | 10 |
| Transport Length In Cm / Ft | 139cm / 4.59ft |
| Leadtime To Ship: | in 2-3 days |
| Net Weight (Kg) | 0.16 |







Reviews
There are no reviews yet.