DAIWA SALTIGA AIR PORTABLE, Seaside fishing rod 1.73m / 180g – 400g
308,17$
Quick Overview
The Saltiga Air Portable series has been specially developed for the increasingly popular fishing in the tropics.
Features
Additional information
| Brand | DAIWA |
|---|---|
| Delivery Time | AT: 1-2 working days remaining EU: 2-4 working days |
| Warranty | 2 years warranty |
| Rod Length | 1.73m / 5.67ft |
| Length In Meter | 1.73 |
| Castingweight In G / Oz | 180-400g |
| Parts/Sections | 2 |
| No Of Guides | 6 |
| Transport Length In Cm / Ft | 108cm |
| Leadtime To Ship: | in 2-3 days |
| Net Weight (Kg) | 0.41 |







Reviews
There are no reviews yet.