DAM Camaro Allround, 2 parts, Spinning rod 3,30 m / 50 – 100g
19,62$
Quick Overview
If the angler is looking for an affordable rod that he can use for different kinds of fish a Camaro Allround rod is the best choice he can make.
Features
Length: 3.30m / 10.83ft
Casting Weight: 50-100g / 1.76-3.53oz
Weight: 397g / 14.00oz
Parts: 2, Guides: 5+1
Transportlenght (without shipping package): 171cm / 5.61ft
Description
The name “Allround” says it all.
If the angler is looking for an affordable rod that he can use for
different kinds of fish, fishing techniques and baits a Camaro Allround rod is the best choice he
can make.
Additional information
| Brand | DAM |
|---|---|
| Delivery Time | AT: 1-2 working days remaining EU: 3-4 working days |
| Warranty | 2 years warranty |
| Rod Length | 3.30m / 10.83ft |
| Length In Meter | 3.30 |
| Castingweight In G / Oz | 50-100g / 1.76-3.53oz |
| Parts/Sections | 2 |
| No Of Guides | 6 |
| Transport Length In Cm / Ft | 171cm / 5.61ft |
| Leadtime To Ship: | in 2-3 days |
| Net Weight (Kg) | 0.397 |







Reviews
There are no reviews yet.