MITCHELL Tanager Camo Tele Spin Combo, Spinning Combos 2.1m / 7g – 20g
24,84$
Quick Overview
Fantastic for the novice or the casual angler.
Features
Length: 2.1meters
Casting Weight: 7-20gram
Weight: 353gram
Parts: 5, rings: 4
Transport Length: 54centimeter
Description
A trendy looking camo combo that is great value for money!
Fantastic for the novice or the casual angler.
Fishing Reel Bulletpoints:
Line Capacity: 220m / 0.20mm – Gear Ratio: 5.5: 1 – Size: 20
Additional information
| Brand | MITCHELL |
|---|---|
| Delivery Time | AT: 1-2 working days remaining EU: 2-4 working days |
| Warranty | 2 years warranty |
| Rod Length | 2.1m / 6.89ft |
| Length In Meter | 2.1 |
| Castingweight In G / Oz | 7-20g |
| Parts/Sections | 5 |
| No Of Guides | 4 |
| Transport Length In Cm / Ft | 54cm / 1.77ft |
| Leadtime To Ship: | in 3-4 days |
| Net Weight (Kg) | 0.35 |







Reviews
There are no reviews yet.