Cormoran Distance Match – Match rod 3,6 m / 5 – 25g
50,49$
Quick Overview
Matchrute mit exzellentem Preis/Leistungsverhältnis!
Features
Length: 3.60 m
Casting Weight: 5-25 g
Weight: 190 g
Parts: 3
Guides: 13
Description
CORMORAN DISTANCE MATCH – Matchrute!
Ein exzellentes Preis-Leistungs-Verhältnis zeichnet diese Kohlefaser Matchrute aus. Schnell in der Aktion und kraftvoll im Rückgrat wirft sie auch größere Waggler erstaunlich weit und zielsicher. Auch zum Forellenfischen am Teich hervorragend geeignet.
SM20 Kohlefaserblank
Titanium Oxyd Einsteg-Ringe
Leichter Schraubrollenhalter
Hard EVA-/Korkgriff
Additional information
| Brand | CORMORAN |
|---|---|
| Delivery Time | AT: 1-2 working days remaining EU: 3-4 working days |
| Warranty | 2 years warranty |
| Rod Length | 3.6 m / 12 ft |
| Length In Meter | 3.6 |
| Castingweight In G / Oz | 5-25 g / 0.18-0.88 oz |
| Parts/Sections | 3 |
| No Of Guides | 13 |
| Transport Length In Cm / Ft | 127 cm / 4.23 ft |
| Leadtime To Ship: | in 3-4 days |
| Net Weight (Kg) | 0.19 |







Reviews
There are no reviews yet.