MITCHELL Tanager Camo Tele Spin Combo, Spinning Combos 3.5m / 50g – 150g
34,71$
Quick Overview
Fantastic for the novice or the casual angler.
Features
Length: 3.5meters
Casting Weight: 50-150gram
Weight: 580gram
Parts: 4, rings: 4
Transport Length: 110centimeter
Description
A trendy looking camo combo that is great value for money!
Fantastic for the novice or the casual angler.
Fishing Reel Bulletpoints:
Line Capacity: 265m / 0.25mm – Gear Ratio: 5.5: 2 – Size: 40
Additional information
| Brand | MITCHELL |
|---|---|
| Delivery Time | AT: 1-2 working days remaining EU: 2-4 working days |
| Warranty | 2 years warranty |
| Rod Length | 3.5m / 11.48ft |
| Length In Meter | 3.5 |
| Castingweight In G / Oz | 50-150g |
| Parts/Sections | 4 |
| No Of Guides | 4 |
| Transport Length In Cm / Ft | 110cm / 3.61ft |
| Leadtime To Ship: | in 3-4 days |
| Net Weight (Kg) | 0.58 |







Reviews
There are no reviews yet.