SHAKESPEARE Agility 2 Coninental Surf, 120-180g, 3 parts, Casting Fishing rod 4.5m / 120g – 180g
111,78$
Quick Overview
Specifically designed for coastal fishing
Features
Length: 4.5meters
Casting Weight: 120-180gram
Weight: 716gram
Parts: 3, rings: 8
Transport Length: 159centimeter
Description
Specifically designed for coastal fishing, the rod has a sleek tip to provide accurate bite detection and fast progressive action to allow maximum casting distances.
Additional information
| Brand | SHAKESPEARE |
|---|---|
| Delivery Time | AT: 1-2 working days remaining EU: 2-4 working days |
| Warranty | 2 years warranty |
| Rod Length | 4.5m / 14.76ft |
| Length In Meter | 4.5 |
| Castingweight In G / Oz | 120-180g |
| Parts/Sections | 3 |
| No Of Guides | 8 |
| Transport Length In Cm / Ft | 159cm / 5.22ft |
| Leadtime To Ship: | in 3-4 days |
| Net Weight (Kg) | 0.72 |







Reviews
There are no reviews yet.