SHIMANO Yasei LTD, Fishing rod 1.98m / 12g – 28g
275,09$
Quick Overview
Ultimate high-end special rods for targeted fishing for perch, pike perch and pike in the finest Japanese rut design.
Features
Length: 1.98 meters
Casting weight: 12-28 gram
Transport length: 168 centimeters
Parts: 1 + 1
Weight: 98 grams
Description
Ultimate high-end special rods for targeted fishing for perch, pike perch and pike in the finest Japanese rut design.
Additional information
| Brand | SHIMANO |
|---|---|
| Delivery Time | AT: 1-2 working days remaining EU: 2-4 working days |
| Warranty | 2 years warranty |
| Rod Length | 1.98m / 6.49ft |
| Length In Meter | 1.98 |
| Castingweight In G / Oz | 12-28g |
| Parts/Sections | 2 |
| No Of Guides | 8 |
| Transport Length In Cm / Ft | 168cm / 5.54ft |
| Leadtime To Ship: | in 2-3 days |
| Net Weight (Kg) | 0.1 |







Reviews
There are no reviews yet.