Cormoran Profiline Tele Travel, Telescopic allround rod 1,8 m / 5 – 25g
20,78$
Quick Overview
Short-sectioned spinning- and all-round rod, which is characterized amongst other things by their good transportability.
Features
Length: 1.80m / 5.91ft
Casting Weight: 5-25g / 0.17-0.88oz
Weight: 130g / 4.59oz
Parts: 5, Guides: 4
Transport length: 46cm / 1.51ft
Description
Short-sectioned spinning- and all-round rod, which are characterized by their good transportability as well as by their fast tip action and a good balance.
Additional information
| Brand | CORMORAN |
|---|---|
| Delivery Time | AT: 1-2 working days remaining EU: 3-4 working days |
| Warranty | 2 years warranty |
| Rod Length | 1.80m / 5.91ft |
| Length In Meter | 1.80 |
| Castingweight In G / Oz | 5-25g / 0.17-0.88oz |
| Parts/Sections | 5 |
| No Of Guides | 4 |
| Transport Length In Cm / Ft | 46cm / 1.51ft |
| Leadtime To Ship: | in 3-4 days |
| Net Weight (Kg) | 0.130 |







Reviews
There are no reviews yet.